Aktuální výsledky:
SK Líšeň A : Helas Brno B - 1:5, odehráno před 3 dny - detail.
SK Líšeň B : Žab. Vlci B - 2:5, odehráno 03.12.2017 - detail.
16.12.2017 [Dafi]
V zápase s rezervou Helasu jsme chtěli navázat na bodový zisk z předchozího zápasu. Absentoval sice střelec minulého zápasu Vojta, ale nastoupil už střízlivý Maďar. Bohužel, nasazení a snaha na futsalovějšího soupeře nestačila. V poločase jsme sice prohrávali jen 1:0, a to zejména díky dobrému výkonu Patrika, který měl o motivaci postaráno. I my měli pár šancí, ale ani jednu jsme nedotáhli k zakončení. Ve druhém poločase se čekalo na chybu a hrálo se opatrně. Bohužel po ztrátě v našem přečíslení se soupeř v protiútoku nemýlil a zvýšil na 2:0. Otevření hry z naší strany byla voda na mlýn Helasu, který odskočil na 4:0, když skóre mohlo být i vyšší, ale Patrik měl svůj den. I měli sem tam nějakou šanci, ale asi tu největší „zazdil“ Kaba. V poslední minutě se ještě odehrál malý souboj brankářů, když Patrik proměnil desítku na šestý faul a naopak golman Helasu pět sekund před koncem proměnil penaltu na konečných 5:1. Nezbývá než věřit, že vánoční přestávce spíše navážeme na vydařené zápasy a rozšíříme naši sbírku bodů.
11.12.2017 [Vojta]

V netradičním nedělovečerním termínu jsme se utkali s tradičním soupeřem v podobě našeho tréninkového expartnera - brněnských Glads. Vzhledem k dosavadnímu katastrofálnímu vývoji sezóny jsme chtěli konečně bodovat a potvrdit tak zlepšující se herní projev i výsledkově. V cestě nám však stál aktuálně v pohodě hrající protivník, který na rozdíl od nás letošní krajskou soutěží prozatím proplouvá bez větších zaváhání.

Ze sestavy nám pro nemoc vypadl Dafi a svou nespolehlivost potvrdil Maďar, kterýmu spíš vyhovuje jít na zápas rovnou v pátek z práce. Nemá tak prostor vylít se jak zvíře a nebýt OK ani v neděli v 7! večer, jak se tomu stalo tentokrát. Naštěstí jsme obě absence vyřešili – v bráně jsme po dlouhé době přivítali Juru a za Maďara naskočil AdamD. Dlužno dodat, že soupeři se Dafiho nepřítomnost viditelně zamlouvala (později se ukázalo, že to bylo poněkud krátkozraké).

S jasným cílem trochu vykolejit domácí oživil zápas již před úvodním hvizdem netradiční výměnou stran novopečený kapitán AdamS. Ale pak už se šlo na to. Po počátečním oťukávání zahodil svoji loženku do prázdné soupeř. Na druhé straně naopak při brejku 2 na 1 nezaváhal Vojta a po Mudrcově příhře nás poslal do vedení. Z něho jsme se však dlouho neradovali – Jackovu hrubici na posledním domácí útočník vyřešil elegantním obloučkem nad padajícím Jurou. Očividně povzbuzení Gladiátoři poté zvýšili obrátky a zle nám zatápěli. Po sérii jejich šancí se ujala až šťastně, ale o to víc nechytatelně odražená střela, která uzavřela účet 1. poločasu na 2:1 pro domácí.

S nepříjemným vědomím, kolikrát už jsme letos v 2. půlce ztratili šanci na body, jsme se vrátili po přestávce na hřiště a obraz hry se docela změnil. Domácí se už nedostávali tolik do hry a byli to naopak hosté, kdo diktoval tempo zápasu. Vyrovnání viselo dlouho ve vzduchu, až AdamS, po několika svých nadějných pokusech, protrhl konečně střeleckou smůlu. A to hned dvakrát v rozmezí 4 minut.

Do závěrečné pětiminutovky se tak role obrátily – teď bylo na domácích, aby za to vzali. Do hry naskočil do té doby nehrající Vojta Němec, došlo na time-out i očekávanou power-play. Její začátek jsme výborně odbránili a naopak 2x přes celé hřiště do uvolněné klece skórovali zásluhou Vojty. Teprve pak začali být Gladiátoři doopravdy nebezpeční. Nejprve korigovali na 3:5, a když už, už sahali po kontaktním gólu, vytáhl několik parádních zákroků Jura. Další drama poté odmítl opět gólem přes celé Vojta a uzavřel tak skóre zápasu na 3:6 pro líšeňské.

Po dlouhé době a s patřičnou úlevou jsme si následně mohli v šatně konečně zařvat. Pro statistiky jistě není nezajímavé, že z letošních hubených 7 bodů jsme si hned 6 odvezli z haly na Střední. Nezbývá než doufat, že začneme plně bodovat i jinde, jinak to, obávám se, stačit nebude.

04.12.2017 [Libor]
V sobotu se dohrával poslední zápas podzimní části sezony 2017/2018 a do branky se postavil po delší pauze způsobené zraněním Libor. Společně s mužstvem měl na závěr velkou výzvu,mužstvo Žabinských vlků,kde kvalita soupeře byla všem známa.Soupeř přistoupil k poslednímu zápasu zodpovědně a přišel v dost silné a početné sestavě,která se také značně lišila od předchozích zápasů(dle postřehů od stálých hráčů) Úkol zněl tedy jasně,napadat soupeře od poloviny hřiště,zhušťovat prostor před bránou a vyrážet do rychlých protiútoků s hráči k tomu určenými.Od začátku zápasu všichni plnili taktiku na jedničku a díky tomu jsme byli také odměněni vedoucím golem,kde Adam F precizně zakončil z brejku v situaci v jeden na jednoho vůči brankáři. Soupeř sice měl delší držení míče před bránou ale vzhledem k dobře pokrytým hráčům,popř. zblokovaným střelám nebyl Libor nucen řešit složité situace. Bohužel ale po jednom z průniku z kraje hřiště byla vyslána velmi tvrdá a umístěná úhlopříčná střela na bránu,která bohužel i po dotyku brankáře zapadla přesně k vzdálené tyči a míč skončil v síti.Když si to zpětně promítnu,tak při mém lepším postavení by asi šlo brance zabránit… Takže po poločase by stav 1:1 a do druhé půle jsme nemuseli měnit náš herní styl,díky kterému jsme si i nadále vypracovávali několik slibných šancí ale bohužel odměna ve formě branky nám nebyla souzena.Druhý gól jsme dostali po ztrátě míče v útočném pásmu a z přečíslení i když střela nebyla nějak dobře kopnutá a opět při troše štěstí se dala vyrazit,popř.zasáhnout tělo brankáře… Díky neproměněným situacím se opět probudilo staré známé pořekadlo“nedáš,dostaneš“ No,možná by se neprobudilo tak rychle ale soupeři (nemám ve zvyku svádět vinu na černého pána) hodně pomohl rozhodčí a to hned ve 2 momentech.V tom prvním to byl faul,který byl údajně ve vápně a nařízená penalta znamenala na časomíře stav 3:1 pro soupeře.(m.j. i soupeř po zápase uznal,že faul byl mimo vápno...) Druhý sporný moment byl odpískán za malou domů kde evidentně náš hráč nehrál úmyslně brankáři a tak po trestném kopu a prostřelení tvrdou střelou naši zdi byl zvýšen náskok na 4:1.Díky tomuto momentu se utkání dostalo do fáze bez potřebného adrenalinu a vzhledem k času nebylo v našich silách zápas otočit.Nakonec se utkání dohrálo,kde ještě každé mužstvo střelilo po brance ale k vytouženým bodům to nevedlo.Je to velká škoda,protože nyní by si opravdu všichni hráči za odmakaný výkon bod zasloužili …