Sponzoři a partneři
Uživatel
Aktuální výsledky:
SK Líšeň A : TJ Sokol Troubsko - 5:4, odehráno 18.03.2017 - detail.
SK Líšeň B : Celeano - 4:6, SK Líšeň B : West Zab - 2:1, odehráno včera - detail.
27.03.2017 [Dafi]
(Vojta) V nedělní dopoledne nás čekaly zápasy s Celeanem a West Žab, tedy opět dvěma týmy, s kterými budeme soupeřit o nesestupové příčky. Sestava „zvonila“ 6 body, ale to bysme se nemohli jmenovat SK Líšeň, aby se zase něco nedojebalo… První zápas s Celeanem jsme měli od začátku ve svých rukou. Opticky sice hra vypadala vyrovnaně, ale šance, a především ty tutové, naskakovaly jenom na našem kontě. Dlouho jsme ale byli v zakončení jaloví. Jak na to nám v polovině prvního poločasu ukázal Vojta, který po Michalově nezištné kolmici sám před kasařem soupeře nezaváhal. Když se do konce poločasu stihl ještě dvakrát střelecky prosadit Ivoš a jednou Maďar a hosté odpověděli pouze jedním rozvlněním Dafiho sítě, zdálo se být hotovo. O přestávce sice zaznělo prorocké varování ve stylu: „bacha na to, tohle se ještě teoreticky dá dojebat…“, ale bylo pouze tiché a tak ho nikdo z bohorovných líšeňských nebral moc v potaz. Do druhé půle jsme zpětně vzato měli nastoupit s klasickou betonářskou prací a vítězství by bylo v kapse. Naproti tomu jsme si asi cítili natolik na koni, že jsme začali s tím, co jsme nikdy neuměli a nikdy už asi ani umět nebudeme. Rozhodli jsme se, že soupeřům předvedeme ŤUKES! a zamotáme jim hlavu tak, že na to dlouho nezapomenou. Borcům z Celeana se asi hlavy motaly, ale to byl spíš důsledek toho, jak nevěřícně kroutili hlavami z našich námazů. Zkrátka a dobře líšeňská variace na barcelonskou „tiki-taka“ dopadla úplně dle předpokladů – dvě nahrávky jakž takž, třetí rovnou do loženky protihráči. Tak se stalo, že soupeř v pohodě otočil na 4:5 a v naší zoufalé závěrečné power-play zpečetil své vítězství na konečných 4:6. Druhý zápas s West Žab jsme věděli, že musíme, ale nebylo to ani trochu jednoduchý. Šancí bylo tentokrát pomálu a soupeř nehrál vůbec špatně. Že by to mohlo jít s důrazem a rychlostí nám předvedl Adam F., který skloubením obou vlastností zařídil v prvním poločase hubené vedení. Nojo, jenže, kdo Adamova napodobí? Ne, že bychom to nezkoušeli, důrazu jsme tentokrát měli na rozdávání. Oba poločasy jsme dohrávali s 5 fauly a reálnou hrozbou desítky. Ale s tou rychlostí… West Žab hned zkraje druhé půle vyrovnali a pak nás začali mačkat jak citron. Naštěstí nás párkrát solidně podržel Dafi. Hudy zase přiložil ruku k dílu svou parádní disciplínou - neustálým komentováním a pokřikováním na soupeře a oba sudí si jednak vysloužil žluté varování, ale hlavně všechny zmíněné vyváděl patřičně z míry, což se určitě hodilo. Když už zápas spěl k remíze, kterou bychom po průběhu druhého poločasu asi brali, ujala se nenápadná a nepříliš povedená střela Vojty ze střední vzdálenosti, která k překvapení všech zaplula ke vzdálenější tyči soupeřovi brány – když nevystřelíš, gól nedáš. Další minutku jsme to odkopali na tribunu a mohli si oddechnout, že jsme fiasko z prvního zápasu alespoň částečně odčinili.
20.03.2017 [Dafi]
Zhodnocení sezóny Krajského přeboru 2016/2017: V konečné tabulce jsme se umístili na 7. místě (29 bodů), což asi odpovídá tomu, co jsme na palubovkách v sezóně předváděli. Tradičně jsme se potýkali s nízkou produktivitou v útoku, o čemž svědčí jen 91 vstřelených branek a to je započítána i kontumace 5:0 s Panamou, která nás probrala z výkonnostní letargie. V obraně to byla klasika, protože 5. místo v inkasovaných brankách zase není tak špatné, i když je pořád na čem pracovat. Konec sezóny (poslední) zápasy, pak byly pro nás utrpením. Vše vyvrcholilo řadou zranění, nemocí, a tak jsme možná i rádi za konec sezóny. Nyní je potřeba se doléčit (uvést do provozního stavu) a začít přemýšlet o sezóně 2017/2018. V individuálních statistikách máme následující vítěze: nejlepší střelec Ivo (17), Vojta (14) a Segal (11), tzn. 1 útočník a 2 obránci; nejlepší nahrávač: Ivo (13), Segal (11) a Maďar (9). Nasbírali jsme jen 20 ŽK bez ČK, což je snad jediné pozitivum. Přesto jsou někteří hráči povinni zaplatit 300,- Kč za nesportovní chování. Co se týká brankařů, tak to nechávám bez komentáře, protože mám vlastně 100% účast a s to bilanci 4,61 inkasované branky na zápas, 1 vstřelenou a 4 nahrávkami. Tradičně jsem střídal lepší a horší okamžiky.
19.03.2017 [Dafi]
Včera nás čekal poslední zápas sezóny 2016/2017 Krajského přeboru JMK, když jsme doma přivítali TJ Sokol Troubsko. Do zápasu jsme nastupovali s odhodláním bodovat a zakončit sezónu nejhůře na 7. místě. Začátek zápasu tomu neodpovídal, protože jsme produkovali hodně nepřesností, které soupeř nevyužil. Vše mohla obrátit první branka Mudrce, který překvapil soupeřova brankaře (1:0). Když pak Honza zvýšil na 2:0, tak to vypadlo, že jsme se dostali do hry. Jenže zbytečná ztráta míče na polovině hřiště přinesla brejk soupeře 3 na 1 a snížení na 2:1. Dvoubrankové vedení nám dal Mudrc po výhozu Dafiho (3:1). Soupeř zareagoval time-outem a co hůře po něm i snížením na 3:2. Tento stav vydržel až do poločasu. Ve druhém poločase jsme chtěli hrát aktivněji, což sice přineslo i brankové příležitosti, ale naše koncovka je opravdu tragická. Přesto jsme udeřili dvakrát v rychlém sledu, když Mudrc dovršil hattrick a Ivo po rozehrání autu zvýšil na 5:2. Tento náskok se zdál být dostačující a stačilo by jen kontrolovat hru, jenže místo další branky, která by soupeře srazila do kolen (šance na to byly), jsme začali produkovat chyb v obraně, takže to před naší brankou hořelo. Soupeři se podařilo skórovat jen dvakrát a my se nakonec mohli radovat z výhry 5:4. Snad jen závěrem je nutno přivítat konec sezóny pro A-tým, tak aby se mohli všichni hráči dát do pořádku (tolik zraněných nepamatuji), případně pomoci B-týmu v 1.B třídě k záchraně.