Sponzoři a partneři
Uživatel
Aktuální výsledky:
SK Líšeň A : FFT Vinohrady - 2:9, odehráno včera - detail.
SK Líšeň B : Across - 4:2, SK Líšeň B : Celtic - 1:2, odehráno 08.10.2017 - detail.
16.10.2017 [Adam D]
(Vojta)

V netradičním nedělovečerním termínu nás čekal doposud nepoznaný soupeř - rezerva druholigového Atrapsu. Čekali jsme kvalitní, technicky vyspělý a běhavý tým. To se potvrdilo. Co jsme nečekali, byl mdlý a ustrašený výkon mnohdy o generaci starších hostujících futsalistů. Alespoň v prvním poločase to byla opravdu bída. Náš plán, že budeme hrát důsledně, nevypouštět souboje a hlavně zodpovědně dozadu vzal brzy za své. To když hned v prvním střídání si nástřel z levého křídla srazil hlavou do vlastní brány Vojta. Lepší přivítání jsme si pro našeho nového golmana (Patrika) nemohli snad ani přát. Ale tím to bohužel nekončilo a celou první půlku jsme prakticky kloudně nezakončili, zatímco domácí s chutí kombinovali a dostávali nás pod docela slušný tlak. Do přestávky tak stihli přidat na naše konto ještě dva kousky – jeden z nich po situaci, kdy jsme nedůsledně nechali soupeře asi čtyřikrát dorážet předešlý vyražený pokus. S tím už Patrik opravdu nic udělat nemohl.

Druhá půle přinesla jisté zlepšení z naší strany. Řekli jsme si, že nemáme co ztratit a že naše šance třeba ještě přijde. Přišla – jenže místo snížení na 3:1, kdy Maďar nedokázal posunout do loženky ani jednomu z dua Vojta, AdamS, přišel brejk a odskočení na 4:0 pro domácí. Po dalším ťukesu do prázdné to bylo již 5:0 a my byli zralí na ručník. Jenže pak se něco stalo. Určitě částečně ukolébaní Atraps a také konečně probudivší se hosté – obojí vyústilo v dosud nevídaný obraz na hřišti. Najednou jsme se dostávali do šancí a měli chuť hrát. První gól vsítil svou typickou střelou z „mezikruží“ AdamS, druhou přidal do sítě dobře cloněnému brankáři domácích Ivo a třetí v rychlém sledu přidal opět Ivo. Do konce zápasu zbývaly cca 4 minut a domácí se o výsledek začali viditelně bát. Šli jsme do power play a měli hodně slušné šance na to, abychom se dostali na dostřel, ale golman Atraps domácí v závěru podržel. Účet utkání na konečných 6:3 potrhl soupeř střelou přes celé hřiště do naší prázdné brány. Body jsme si tentokrát nezasloužili, do příště by to chtělo leccos vylepšit…

11.10.2017 [Adam D]

V druhom kole čakali na Béčko známi súperi - Across a Celtic. Cieľ znel jasne nepodceniť ich a získať ďalšie body do tabuľky. Po zraneniach sa do zostavy vrátili Dejv a Kaba a do bránky sa premiérovo postavil Filip. Vojta, Adam D a Ivoš mali v nohách zápas Áčka - 3 body a Maďar ich ešte oslavoval :)

S Acrossom sme začali aktívne a po góloch, ktoré strelil Rosťa (nahr. Dejv) a Vojta po nahrávke Ivoša sme viedli 2:0. Ďalší gól ešte pridal Vojta opäť po nahrávke Dejva. Bohužial sme po chybe nechali súpera znížiť a tak polčasový výsledok 3:1 eštš nič neznamenal. Aj keď sme sa ako prví presadili - my po nahrávke od Ivoša skóroval Rosťa - Across hral aktívne a nechcel nám dať body zadarmo. Pár minút pred koncom sa mu ešte podarilo zdramatizovať zápas avšak po záverečnom hvizde bol na ukazovateli stav 4:2.

S vedomím, že táto nedeľa môže byť šesťbodová sme nastúpili do druhého zápasu. Celtic vyzeral akoby mal v nohách viac než jeden predchádzajúci zápas a my sme sa bohužiaľ na začiatku prispôsobili chodiacemu futsalu. Cestu k úspechu ukázala rýchla súhra Ivoš - Rosťa - Adam D. a my sme viedli 1:0. Súper sa zatiahol a trpezlivo čakal na brejky. My sme mali viaceré sľubné šance ale ani jednu sa nám nepodarilo využiť, čo nás onedlho mrzelo. Dvakrát sa nám stalo, že po strate lopty a následnom brejku sa súper nemýlil. Polčasových 1:2. Povedali sme si čo a ako chceme hrať a snažili sme sa to dodržiavať. Súper pôsobil unaveným dojmom a počas celého druhého polčasu sa prevažne pohyboval na svojej polovici ba až na kruhu. My sme tlačili ale v prehustenom priestore pred bránkou sa žiadna zo šancí neujala. Opäť iba trojbodová nedeľa..

09.10.2017 [Dafi]
V sobotu odpoledne v hale na Střední pro nás začala další sezóna Krajského přeboru JMK. Na zápas s Panamou Brno jsme odjížděli plni očekávání, jak si sedne sestava, která čítala do pole pět útočníků a tři obránce. Do obrany se tak musel přesunout k Maďarovi, Vojtovi a Adamovi D. i Mudrc. Dalším motivačním prvkem byla přítomnost Segala v týmu soupeře (hostování). Úvod byl z obou stran opatrný, i když asi více v tempu mohli být domácí, kteří se intenzivně rozcvičovali už půl hodiny před zápasem. Jako první jsme se osmělili my, ale několik zakončení Adama S. našlo jen golmana domácích. Nakonec byla snaha, odměněna brankou Adama F., který se otočil na vápně a vstřelil branku na 1:0. Jenže naše radost neměla dlouhého trvání. Domácí vyrovnali s notnou dávkou štěstí, když se míč několikrát odrazil a zůstal na vápně u samotného hráče domácích, který si věděl rady (1:1). Od tohoto okamžiku jako kdybychom tahali za kratší konec. Domácí vyhrávali osobní souboje, míče se odráželi k jejich futsalkám. Na štěstí ani jedna z jejich šancí neskončila brankou, a tak poločas skončil asi spravedlivou remízou. V poločasové přestávce jsme si řekli pokyny, které by nás měli vrátit do hry a hlavně čeho se vyvarovat. To se nám od začátku druhého poločasu dařilo a byli jsme po právu odměněni po rohovém kopu, kdy si na přihrávku Mudrce naběhl Adam D. a my vedli 2:1. Domácí se snažili s vývojem utkání něco udělat a tlačili se více do zakončení, ale neúspěšně. Po jednom ze závarů před naší brankou jsme se dostali do rychlého brejku tři na jednoho a kupodivu všech fanoušků jsme ho zakončili brankou na 3:1 (Adam F.). Domácí už neměli na co čekat a ještě více se tlačili do útoku, k čemuž jim pomohl i trochu náš pasivnější přístup. Nebylo se tak čemu divit, že se jedna z mnoha šancí ujala a snížili na 3:2. V závěrečných minutách se domácí odhodlali hrát bez brankáře (power-play). Tuto standardní situaci jsme zvládli a po vybojovaném míči při napadání se v poslední minutě prosadil Adam D. (4:2). Branku mohl přidat i Dafi, ale jeho výkop přes celé hřiště přeskočil branku (u futsalového míče s nízkým odskokem věc nevídaná). Na radosti z úvodní výhry nemohla nic změnit ani poslední branka zápasu necelé tři sekund před koncem, kterou tečí nástřelu domácích zajistil Maďar (4:3). Nyní se musíme připravit na další zápas, kdy nás čeká určitě silný soupeř, a to v neděli B-tým Atraps.